Роб. день - 9.00 - 18.00 Неділя, Субота - Вихідний

Гіпсокартонні конструкції

Гіпсокартонні конструкції

       Якість конструкції з ГКЛ або ГКЛВ безпосередньо залежить від того, наскільки грамотно зроблений монтаж профілю під гіпсокартон. Про те, як змонтувати каркас з металевих напрямних і що для цього буде потрібно, ми розповімо вам у сьогоднішній статті.

       Що ж нам знадобиться для того, щоб зробити міцний і надійний «скелет», на який будуть кріпитися гіпсокартонні листи. По-перше, самі профілі. Оскільки мова сьогодні піде про стінових конструкціях, відзначимо, що зводити їх можна як з CD-профілів перетином 27х60 мм, так і з їх більш серйозних «побратимів» перетином 50х50 мм (CW-профілі). Крім того, для конструкцій, на які в подальшому планується значне навантаження, можна використовувати профілі 50х75 і навіть 50х100 мм (CW-профілі). Однак такі посилені профілі застосовуються в основному для створення міжкімнатних перегородок.

       Якщо для створення каркаса застосовуються CD-профілі, то в якості направляючих потрібно використовувати UD-профілі (27х28 мм), у тому випадку, якщо ви монтуєте конструкцію на CW-стійках - то UW-профілі (40х50, 40х75 і 40х100 мм відповідно).
Крім самих профілів необхідно запастися підвісами, «крабами», шуруповертом, перфоратором (якщо у вас бетонна або цегляна стіна) або дрилем. Крім того, вам потрібно «озброїтися» саморізами по металу довжиною 50-55 мм і невеликими саморізами з прес-шайбою (так званими «клопами»), дюбель-цвяхами або анкерами для кріплення підвісів до стіни, лазерним рівнем і рулеткою 

                                                                              Установка профілів під гіпсокартон або як робити розмітку
       Перед тим, як почнеться робота з профілем для гіпсокартону, необхідно накреслити розмітку під майбутній каркас. Цей етап - один з найважливіших у спорудженні конструкції з гіпсокартонних листів, оскільки найменший перекіс в «скелеті» суттєво ускладнить роботу з ГКП або ГКЛВ. Детально розповідати про розмітку ми не будемо, оскільки вже розповідали про неї в статті про установку гіпсокартону на стіни, зупинимося лише на кількох нюансах. Отже, в першу чергу на стелі проводимо лінію, яка позначить місце кріплення UD-профілю, і за допомогою схилу переводимо її на підлогу, повторюючи порядок дій для всіх стін в приміщенні.

        Після цього роблять розмітку під підвіси, на яких будуть зафіксовані CD-профілі. Роблять їх також за допомогою схилу. Після того як вся розмітка буде завершена, потрібно просвердлити отвори під підвіси і зафіксувати їх за допомогою дюбель-цвяхів. Ними ж кріпимо та направляючі на стелю і підлогу.

 Як проводиться установка профілів і монтаж гіпсокартону

 

 

      Тепер прийшов час розповісти про те, як встановити стієчний профіль під гіпсокартон. Його кріплять до підвісів, а також фіксують у місцях з'єднання з напрямними за допомогою «клопів». Головне, на що   потрібно звернути увагу при монтажі стійок, це те, що кут в місцях їх з'єднання з напрямними повинен становити суворо 90 °. Щоб домогтися такого результату, правильність їх установки перевіряють за допомогою звичайного рівня з «очками». У тому випадку, якщо профіль буде встановлений нерівно, на ньому неможливо буде правильно закріпити лист гіпсокартону і вам у будь-якому випадку доведеться заново робити каркас.