Роб. день - 9.00 - 18.00 Неділя, Субота - Вихідний

Системи утепленя перегородок

 

Утеплення стін і перегородок

 

У холодну пору року питання утеплення своїх жител надзвичайно гостро стоїть перед кожним власником квартири в багатоповерховому будинку. На сьогоднішній день існує безліч технологій утеплення, але найбільш прийнятною і доступною прийнято вважати ту, яка передбачає встановлення теплоізоляції безпосередньо зсередини квартири.

Утеплення стін і обшивка гіпсокартоном зсередини приміщень дозволяють домогтися максимального рівня теплоізоляції при мінімальних витратах часу і коштів. До того ж, це найбільш простий спосіб зробити житло тепліше, адже немає необхідності виконувати складні монтажні роботи, як у випадку з зовнішнім утепленням.
Теплоізоляція стін зсередини гіпсокартоном: технологія

В даний час утеплення гіпсокартоном стіни зсередини приміщення увазі використання каркасної технології. Якщо говорити простими словами, то суть її зводиться до того, щоб встановити спочатку на стіну каркас, укласти всередину його спеціальний матеріал -утеплювач, а тільки після обшити отриману конструкцію гіпсокартоном.

 

 

Такий «бутерброд» - гіпсокартон з утеплювачем, допоможе істотно скоротити втрати теплоти в квартирі через стіни, забезпечити збереження теплоти на досить тривалий термін. При цьому немає необхідності у великих фінансових витратах, тому що всі матеріали та інструменти для подібної технології утеплення стоять зовсім недорого, а придбати їх можна в будь-якому будівельному магазині.

Матеріали для утеплення гіпсокартоном стін квартири
Слід зазначити, що утеплювач для гіпсокартонних перегородок може використовуватися абсолютно будь-який, головне, щоб він обов'язково відрізнявся своєю паропроникністю (інакше волога буде затримуватися всередині). Найкраще для подібних робіт підходить мінеральна вата, у якої високий рівень теплоізоляції, невисока вартість і простота монтажу.

На відміну від того ж пінопласту, мінеральна вата (та й всі теплоізоляційні матеріали у вигляді вати) - чудовий утеплювач під гіпсокартон, відмінно вкладався в каркас, що не приводить до появи цвілі, грибка та інших подібних неприємностей. Також, подібний теплоізолятор не горить, не виділяє небезпечних газів і не боїться аварійного замочування.
Матеріали та інструменти для утеплення стін зсередини

Якщо виконувати утеплення стін зсередини мінватою плюс гіпсокартон своїми руками, то заздалегідь необхідно підготувати певний набір матеріалів та інструментів.
Серед найбільш основних можна виділити:
1. Листи гіпсокартону. Слід зазначити, що придбати такі матеріали можна в будь-якому будівельному магазині. Кількість залежить тільки від розмірів приміщення, яке належить теплоизолировать;
2. Металеві профілі для обладнання каркаса;
3. Стрічка на самоклеющейся основі;
4. Рулони утеплювача - в нашому випадку це буде мінеральна вата (ознайомтеся з характеристиками утеплювача Rockwool);
5. Мембрана для забезпечення максимального рівня пароізоляції;

6. Направляючий профіль для облаштування каркаса;
7. Саморізи, цвяхи;
8. Молоток, пила- ножівка, шуруповерт;
9. Рулетка для вимірювання.

 

 

Етапи виконання теплоізоляції стіни
В даний час утеплення стін гіпсокартоном зсередини - процес, який складається з декількох основних етапів, кожному з яких слід приділяти особливу увагу:
• Проектування майбутнього каркаса. Суть даного етапу в тому, щоб окреслити периметр і продумати те, як буде розташовуватися каркас утеплення на стіні.
Зробити це досить просто - досить використовувати звичайний олівець і будівельний рівень;

Порада. Для досягнення найбільшого ефекту теплоізоляції конструкцію потрібно відсунути від стіни на 3-10 сантиметрів.
Важливо пам'ятати, що чим далі від стіни буде встановлений направляючий профіль, тим менша кількість утеплювача за нього вкладеться.


Спорудження каркасу. За заздалегідь підготовленим мітках слід встановити на стіну каркас. Правда, для того, щоб виключити контакт металевої конструкції з бетонною стіною, на підошву профілю клеїться підготовлена раніше стрічка.

Кріплення самих же елементів каркасу до стіни квартири проводиться за допомогою саморізів і дюбелів. Таким чином, вдається досягти найбільш високих показників міцності і надійності конструкції, виключити її знос в процесі експлуатації;
Укладання мінеральної вати. Як правило, утеплення стін гіпсокартоном своїми руками на даному етапі є напевно самим простим - нічого не потрібно крутити або свердлити.
Необхідно лише правильно порізати утеплювач на шматки потрібних розмірів і після укласти їх за створений раніше каркас.

Виконуючи укладку утеплювача, необхідно обов'язково виключати відкриті ділянки стіни, укладати матеріал повної товщиною без пресування.
Утримує тепло не сама вата, а повітря між волокнами, а тому стискати матеріал ні в якому разі не рекомендується, адже може впасти загальний рівень теплоізоляції. Особливу увагу потрібно приділяти укісної частини стіни, там мінеральна вата повинна заповнювати весь простір;

 

Порада. Якщо простір між стіною і металевим каркасом занадто мало (3 мм), то вату найкраще перед укладанням розшарувати, так можна простіше укласти цей теплоізоляційний матеріал.
Укладання пароізоліяціонного матеріалу. Утеплення стіни гіпсокартоном буде неповним, якщо поверх мінеральної вати або іншого ізолятора не укласти спеціальну пароізоляційну мембрану, підготовлену раніше.

 

Такий матеріал буде служити певним бар'єром для конденсату, допоможе виключити передчасну втрату утеплювачем своїх характеристик, поява тріщин на поверхні стіни.
Прийнято вважати, що в якості пароізолятора може використовуватися поліетиленова стрічка. Але це не так, адже такий дешевий матеріал після установки створює в квартирі справжнісінький парниковий ефект з підвищеним рівнем вологості, ймовірністю розвитку грибків і плісняви;
Обшивка каркаса гіпсокартоном. Не можна не відзначити, що обшивка - завершальний етап теплоізоляції стін зсередини. Утеплення перегородок з гіпсокартону і їх подальший монтаж на каркас проводиться легко і просто: аркуші матеріалу за допомогою саморізів по металу кріпляться на металеву основу.

Як можна бачити на багатьох фото, незважаючи на простоту, процес кріплення гіпсокартонних листів на металевий каркас має деякі особливості. Для початку потрібно відзначити хоча б той факт, що саморізи слід встановлювати з певним кроком - 15-20 см.
Також, окремі аркуші матеріалу з'єднувати потрібно тільки на профілі, інакше після шпаклівки на стику може з'явитися тріщина.
Не можна не відзначити, що різані краю гіпсокартону потрібно обов'язково розшити (зняти фаску з кожного боку шва) - в іншому випадку ціна помилки буде досить велика, так як на стику утворюється тріщина.

 

 

Висновок
Утеплення гіпсокартоном стін квартири зсередини можна сміливо назвати тим процесом, який допоможе зберегти тепло в квартирі, виключити всілякі протяги та інші неприємності.
Також, якщо процес утеплення виконаний грамотно і з урахуванням всіх вимог, можна виключити зайві фінансові витрати на придбання додаткових обігрівачів та іншої техніки. У представленому відео в цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми.

 

Звичайно ж, не можна не відзначити, що для досягнення високого рівня теплоізоляції квартири, разом з утепленням гіпсокартоном, необхідно в обов'язковому порядку також провести утеплення пластикових вікон та утеплення лоджії. Такий комплексний підхід до процесу допоможе створити в будинку найбільш комфортабельні умови для проживання, справжню «домашню» атмосферу затишку.

 

Утеплення з внутрішньої сторони огороджувальної конструкції не змінює зовнішній вигляд споруди, тому його часто застосовують в будівлях зі складними в архітектурному плані фасадами, що представляють художню або історичну цінність. У приватному будівництві внутрішнє утеплення застосовують рідше, в тих випадках, якщо немає можливості утеплити фасад зовні.

Для утеплення внутрішніх несучих стін чудово підходять мінераловатні ізоляційні матеріали на основі скловолокна і базальту. Вони мають прекрасні тепло- і звукоїзолюючі, водовідштовхувальні властивості. Також ці матеріали є пожежебезпечними, оскільки мають клас пожежебезпеки НГ.

Звукоізоляція не несучих стін (перегородок) є невід'ємною частиною сучасного комфортного житла. Стінові перегородки повинні бути виконані з урахуванням звукоізоляційних властивостей, що забезпечують поглинання шуму через конструкції будівлі. Задля цього ідеально підходить використання у конструкціях стін теплоізоляційних матеріалів на основі скловолокна.

 




 

 
 
 
 
 

Наша команда

відповість на усі ваші запитання!

Сергій

(067) 314-19-39

Оля

(067) 672-25-51

Максим

(067) 488-76-38