Роб. день - 9.00 - 18.00 Неділя, Субота - Вихідний

Системи утепленя горищ

Утеплення даху  - основні методи і матеріали

Про власний будинок мріють багато людей. Коли мрія стає реальністю, доводиться стикатися з безліччю проблем з обслуговування будинку.
Однією з таких найважливіших проблем є дах будинку. Необхідно не тільки, щоб він не протікав, але і щоб  був теплим і надійним, щоб у будь-які морози він захищав дім від холодів і опадів. І зовсім не важливо при цьому, який в будинку дах, похилий чи плоский,чи це горище або мансарда.

У будинку обов'язково має бути хороша теплоізоляція покрівлі, і не обов'язково для цього наймати робітників, адже зробити це можна своїми руками.
Для початку потрібно підготувати дах до утеплення: насамперед потрібно ретельно перевірити зовнішню і внутрішні частини покрівлі, чи не треба десь зробити ремонт, щось полагодити і підправити, чи немає де підтікання та вологи.

Потім в обов'язковому порядку потрібно ретельно обробити всі дерев'яні перекриття даху спеціальним розчином для попередження появи цвілі, а на металеві деталі нанести антикорозійний розчин для уникнення появи іржі.

 

 

Необхідність утеплення даху будинку
Особливу увагу при утепленні покрівлі будинку слід приділити  вибору матеріалів для утеплення. Необхідно підбирати утеплювач відповідно за потрібними розмірами, в іншому випадку, якщо утеплювачі будуть трохи менші, ніж відстань між кроквами зсередини даху, теплоізоляція буде не такою ефективною, холод буде проникати в щілини, що не закладені.
У процесі утеплення необхідно стежити за тим, щоб і утеплювачі, і сама поверхня, куди вони укладаються, весь час залишалися сухими. Потрібно робити вентиляцію і пароізоляцію, щоб уникнути непотрібної вологи.

 

Вибір матеріалу для утеплення даху
Отже, покрівля підготовлена, тепер потрібно вибрати матеріал для її утеплення. На сучасному ринку таке різноманіття матеріалів для того, щоб утеплити дах, що в перший момент можна просто розгубитися.

 

Однак якщо розібратися по порядку, то визначитися з вибором утеплювача буде не так складно.
1. Скловолокно. Цей матеріал найчастіше використовується для того, щоб утеплити скатні даху. Він відрізняється чудовою теплоізоляцією і хорошою звуконепроникністю, забезпечує пароізоляцію і вогнестійкість, що знову ж важливо при виборі матеріалу для утеплення даху. Усередині цього утеплювача знаходяться наповнені повітрям волокна. Цим і пояснюються такі хороші якості скловолокна. Варто сказати і про те, що це один із самих економічних способів утеплення покрівлі.

 

2. Пінополіуретан. Це відносно сучасний спосіб утеплювати дах своїми руками. Цей матеріал, на відміну від багатьох інших матеріалів, що не приклеюється або прибивається до поверхні покрівлі, а розпорошується на неї. Це дуже цікавий спосіб утеплити покрівлю: пінополіуретан розпорошується на всю необхідну поверхню, сам відмінно і надійно з нею зчіплюється і утворює суцільну конструкцію абсолютно без швів, яка не пропускає ні вологу, ні холод.

 

3. Пінополістирол. У цього матеріалу чудове співвідношення ціни і якості. До того ж утеплювач давно і надійно зарекомендував себе на ринку будівельних матеріалів.

 

У пінополістиролу відмінна теплоізоляція, звуконепроникність, єдиним його недоліком є те, що при виконанні робіт з утеплення покрівлі потрібно зробити безліч, нехай і простих, дій з його встановлення.

 

4. Мінеральна вата. Це вже давно відомий матеріал для того, щоб утеплити перекриття, мінеральна вата недорога і нескладна при роботі.

 

Технологія утеплення даху
Для утеплення даху потрібні такі інструменти:
- Молоток;
- Болгарка;
- Рубанок;
- Гідравлічний пістолет;
- Дриль;
- Шуруповерт;
- Викрутка;
- Затискає інструмент;
- Кутомір;
- Добойник;
- Рівень;
- Ножівка.

 

Для початку розглянемо способи утеплення  даху скатного типу.
Перш ніж приступати до утеплення, необхідно визначитися з тим, яке призначення буде у приміщенні, розташованого безпосередньо під цим дахом.

 

Якщо це буде просто горищне приміщення, де немає необхідності в теплі, то в цьому випадку утеплюємо саму підлогу горища, тобто перекриття між лагами, саме туди треба укладати утеплювачі, а не між покрівельними кроквами. У цьому випадку краще всього утеплити дах своїми руками мінеральною ватою. Для цього необхідно прокласти по лагам сам утеплювач, а зверху накрити його мембраною для того, щоб виходив пар.

А от у тому випадку, якщо під дахом передбачається зробити житлове приміщення мансардного типу, то інструкція, як утеплити дах своїми руками, буде зовсім інша.
Для початку необхідно зробити шар гідроізоляції, щоб обов'язково забезпечити захист утеплювача від зовнішніх впливів, від можливого намокання. Утеплювач неодмінно повинен бути завжди сухим!
Мембрану гідроізоляції слід укладати поверх обрешітки із зовнішнього боку покрівлі та закріпити її за допомогою брусків контробрешітки. Тут можливо, що мембрана гідроізоляції буде злегка обвисати, - це припустимо. Головне, щоб обвисання було не більше 100 мм.

Потім слід почати безпосередньо утеплення. Плити матеріалу для утеплення слід укладати між кроквами таким чином, щоб ні в якому разі не залишалися зазори, а якщо планується утеплити дах у два шари, то тоді утеплювач треба укладати один на одного таким чином, щоб другий шар обов'язково перекривав шви між матеріалом в першому шарі, тобто укладати утеплювач в шаховому порядку.
На наступному етапі необхідно поверх утеплювачів прокласти пароізоляційну плівку, яка захистить матеріал від випаду конденсату і непотрібної вологи. Цю пароізоляційну мембрану слід прикріпити до брусків обрешітки за допомогою будівельного степлера. У тих місцях, де є стики, плівку слід укласти внахлест з великим зазором і додатково закріпити скотчем.

Тепер необхідно розглянути утеплення плоского даху.
Тут, також як і з скатної, для початку треба визначитися з призначенням самого даху та приміщення, яке розташовується під нею.
Якщо планується використовувати плоский дах в якості майданчика під сад, спортивного майданчика або просто тераси, то в цьому випадку треба звернути особливу увагу на те, що покрівля повинна бути настільки міцною, щоб витримати дуже серйозні навантаження.

У такої покрівлі спочатку треба зробити цементну стяжку прямо по залізобетонній плиті перекриття. Робиться це для того, щоб сформувати невеликий ухил.
Після цього необхідно прокласти гідроізоляцію за технологією, описаної вище.
Потім зверху потрібно прокласти шар пінополістиролу щільністю більше 35 кг / кв.м, цей шар потрібно накрити склополотном для того, щоб вийшла гарна фільтрація.
Поверх склополотна слід насипати шар гравію. Після цього можна оформляти плоский дах за бажанням будь-якою  плиткою, тротуарною або підлоговою.

 

 

Можливий і інший алгоритм дій, щоб утеплити плоский  дах. Для цього потрібно на шар пароізоляції нанести пінобетон, щоб товщина шару була не менш 270 мм, потім зверху укласти стяжку з пенофібробетона. Поверх усієї цієї конструкції можна зробити мембранне покриття.
У тому випадку якщо під плоским дахом перебуватиме горищне приміщення, то пароізоляційну прокладку і утеплювач слід прокласти на самому горищі, а ось шар гідроізоляції треба укладати під самим покрівельним матеріалом.

Утеплення даху - важливо й не так складно


Отже, перш ніж приступати до утеплення даху своїми руками, слід визначитися з деякими факторами, зокрема:
- Для чого потрібно утеплення даху;
- Який матеріал буде найбільш зручний, щоб утеплення було ефективним;
- Продумати всю систему гідроізоляції і пароізоляції;
- Чи буде дах використовуватися ще якимось чином.

Від цих моментів залежить, чи буде утеплення надійним і чи  прослужить довгі роки.
Часто саме від якості утепленої покрівлі залежить утеплення всього будинку, і краще всього підійти до цього процесу з усією відповідальністю, щоб потім у будинку завжди було тепло і затишно.

 

Наша команда

відповість на усі ваші запитання!

Сергій

(067) 314-19-39

Оля

(067) 672-25-51

Максим

(067) 488-76-38